Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Totala kvalresultat för Herrar klass B

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut
    
Export till Excel, välj avgränsare:    

  Namn   Klubb   Resultat
1. Magnus Håkansson   Göinge HIF   730
2. Stefan Hellman   BK Bus   725
3. Mathias Lööw   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   722
4. Magnus Geijer   IF Hammaren   710
5. Jörgen Andersson   BK Piggelin   691
6. Håkan Borg   Nannylunds IF   690
7. Johan Tancred   Motala BF   687
8. Peter Svensson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   687
9. Jens Persson   BK Kristallen   684
10. Mattias Olsson   Johannesberg-Lillängens IF   672
11. Emil Wictor   Palmstadens HBK   670
12. Bengt Schnipka   Palmstadens HBK   669
13. Mattias Andersson   BK Tranan   662
14. Benny Jonsson   Warpen BK   650
15. Lennart Bäck   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   646
16. Andreas Åstrand   Göinge HIF   640
17. Robin Persson   Palmstadens HBK   639
18. Mats Johansson   BK Bowlinggänget   638
19. Mikael Svensson   HIF FK Lindesberg   630
20. Magnus Olsson   BK Bågen   628
21. Petri Tanner   Norsborgs AIK   625
22. Erik Skogsberg   Johannesberg-Lillängens IF   623
23. Stefan Nowakowski   Norsborgs AIK   622
24. Patrik Wendel   HIF Anund   618
25. Markus Fors   Lunds HIF   617
26. Johan Larsson   BK Kristallen   617
27. Tobias Larsson   HIF FK Lindesberg   611
28. Alexander Berglund   BK Tranan   610
29. Anders Nilsson   Palmstadens HBK   609
30. Rasmus Moberg   BK Piggelin   607
31. Joakim Jönsson   Göinge HIF   605
32. Patrik Forss   FIFH   603
33. Daniel Pettersson   Warpen BK   603
34. Mattias Nilsson   Palmstadens HBK   598
35. Matteus Pfeiffer   HBK Åsen   598
36. Benny Nielsen   Lunds HIF   595
37. Mikael Åkesson   Vindens BK   595
38. Johan Holm   BK 12:an Norrtelje   592
39. Ronnie Stiernberg   Nannylunds IF   592
40. Clas-Göran Johannesson   Palmstadens HBK   588
41. Anders Svanström   BK Tranan   585
42. Dennis Carlsson   BK Bowlinggänget   584
43. Fredrik Hermansson   Hjo Bowlingklubb   583
44. Lars-Inge Hedlund   Göinge HIF   582
45. Daniel Karlsson   Team Taggen BK   579
46. Mikael Ljungberg   BK Skoj   577
47. Petter Wrigstad   BK Lindarna   568
48. Sebastian Franc   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   568
49. Martin Larsson   BK Tranan   561
50. Göran Carlqvist   FIFH   560
51. Krister Broström   BK Wege   558
52. Jörgen Lundberg   Göinge HIF   553
53. Fredrik Johannesson   Göinge HIF   552
54. Johan Danielsson   BK Bowlinggänget   541
55. Anders Blomqvist   Nyköpings BS   539
56. Anders Rosberg   BK Bowlinggänget   536
57. Fredrik Eklund   BK Bullerby   535
58. Mikael Ohlsson   BK Skoj   535
59. Håkan Johansson   BK Skoj   525
60. Jonas Hejdeström   Motala BF   517
61. Andreas Edlander   BK Tranan   513
62. Robin Edefell   Lunds HIF   510
63. Mikael Lindström   HIF Anund   509
64. Oliwer Enulf   BK Piggelin   502
65. Mikael Jonsson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   502
66. Tommy Liljegren   Palmstadens HBK   493
67. Jerry Hjortsberg   Palmstadens HBK   487
68. Lars Sjölander   BK Bowlinggänget   474
69. Martin Arvidsson   BK Bullerby   462