Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Totala kvalresultat för Herrar klass C

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut
    
Export till Excel, välj avgränsare:    

  Namn   Klubb   Resultat
1. Andreas Svensson   BK Bowlinggänget   682
2. Oscar Karell   BK 12:an Norrtelje   643
3. Tommy Lundbom   Motala BF   603
4. Jacob Ljungqvist   Motala BF   601
5. Niklas Andersson   BK Lindarna   598
6. Jimmy Månsson   HBK Åsen   587
7. Kennet Ceder   BK Tranan   586
8. Daniel Andersson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   578
9. Johan Eriksson   Göinge HIF   560
10. Martin Ahrle   Johannesberg-Lillängens IF   559
11. Andreas Leuving   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   557
12. Jan-Olof Gustavsson   BK Tranan   556
13. Lars Alexandersson   Klotrullarnas BK   550
14. Tommy Fagerberg   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   549
15. Bo Lindahl   HBK Åsen   547
16. Alexander Hansson   BK Skoj   540
17. Philip Wändemark   IK Ymer   536
18. Olle Waldefeldt   Klotrullarnas BK   535
19. Pierre Ivarsson   Motala BF   531
20. Johan Björkman   Motala BF   528
21. Mika Kärki   Team Taggen BK   527
22. Albin Lander   Nannylunds IF   526
23. Jörgen Bergkvist   BK Tranan   519
24. Mikael Thurfors   BK Lindarna   518
25. Ken Andersson   Lunds HIF   515
26. Arto Minkkinen   Klotrullarnas BK   515
27. Jim Lindgren   BK Wege   513
28. Jimmy Susi   BK Tranan   513
29. Kristian Källström   Motala BF   510
30. Tomas Sjöholm   BK Bowlinggänget   509
31. Ivan Majlat   Klotrullarnas BK   507
32. Karl Jansson   Nyköpings BS   499
33. Erik Berggren   Klotrullarnas BK   499
34. Daniel Gullberg   BK Piggelin   497
35. Martin Jonsson   BK Skoj   495
36. Göran Göransson   Team Taggen BK   495
37. Karl-Johan Andersson   IK Ymer   491
38. Mats Persson   Solens IF   490
39. Ronnie Bengtsson   BK Bowlinggänget   488
40. Marcus Mårtensson   HBK Åsen   488
41. David Rosberg   RBU Bowlingklubb   488
42. Patrik Graaf   BK Wege   484
43. Jan Orest   BK Bowlinggänget   478
44. Alexander Lund   Nannylunds IF   478
45. Hans Erik Jacobson   BK Lindarna   474
46. Sven Johansson   Klotrullarnas BK   471
47. Ronnie Ohlsson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   466
48. Dick Sernfalk   Team Taggen BK   462
49. William Åberg   Klotrullarnas BK   462
50. Anders Fougner   BK Lindarna   461
51. Mattias Bjereke   Göinge HIF   460
52. Per Hedman   KFUM Kometerna   460
53. Lars Persson   Vindens BK   459
54. Mattias Sandell   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   459
55. Johnny Andersson   BK Skoj   456
56. Fredrik Olsen   BK Skoj   455
57. Oskar Grönvold   BK Skoj   455
58. Erik Nilsson   Upplands-Väsby/Sigtuna Handikapp BK   453
59. Håkan Andersson   Vindens BK   450
60. Leif Nordström   Vindens BK   447
61. Fredrik Guldstrand   Palmstadens HBK   445
62. Tom Elingsworth   BK Bullerby   437
63. Conny Eriksson   Nannylunds IF   436
64. Stefan Ficherström   Nannylunds IF   435
65. Markus Tanskanen   BK Wege   421
66. Jan Andersson   Lunds HIF   414
67. Patrik Tulldahl   Motala BF   410
68. Mikael Thörn   Nyköpings BS   402
69. Daniel Hermansson   Klotrullarnas BK   343